Kevad 2015

Ained on kuulamiseks avatud nii üliõpilastele kui teistele huvilistele. Lähem info õppeainetega liitumise kohta » 


Tallinna Ülikool

Loengud toimuvad esmaspäeviti kl 14:00 ruumis S-238 

Loengud toimuvad ruumis M-328 järgmistel aegadel:
R 27.03.2015 12:00 - 16:00
R 10.04.2015 12:00 - 16:00
R 17.04.2015 12:00 - 16:00
R 24.04.2015 12:00 - 16:00
R 08.05.2015 12:00 - 16:00

Loengud toimuvad reedeti kell 14:00 ruumis A-325 järgmistel kuupäevadel

13.02 (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, 16:00)
Hiina majandusteadlase pilgu läbi 1: Eesti-Hiina majandussuhted
Piret Potisepp ja Merike Mätas

06.03 (TLÜ)
Hiina hiinlase pilgu läbi – inglise keeles
Konf. instituudi direktor

12.03 (TLÜ)
Hiina majandusteadlase pilgu läbi 2: Hiina majanduse mured ja rõõmud
Liisi Karindi

Lisandub veel kaks loengut. Vaata ka Tartu Ülikooli samanimelist ainekursust all.


Tartu Ülikool

Loengud toimuvad neljapäeviti 10:15-12:00 Ülikooli 16-102.

Loengud toimuvad esmaspäeviti kell 10.15-12.00 Lossi 36-304.

NB! Samanimeline loeng toimub ka Tallinna Ülikoolis, kuid ei ole Aasia mooduli aine.

Loengud toimuvad neljapäeviti kell 16:15 Lossi 36-215 järgmistel kuupäevadel:

13.02 (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, 16:00)
Hiina majandusteadlase pilgu läbi 1: Eesti-Hiina majandussuhted
Piret Potisepp ja Merike Mätas

19.02 (TÜ)
Hiina kultuuriteadlase pilgu läbi
Märt Läänemets ja Jekaterina Koort

26.02 (TÜ)
Hiina riigiteadlase pilgu läbi 1: Hiina välispoliitika
Eiki Berg

26.03 (TÜ)
Hiina riigiteadlase pilgu läbi 2: Hiina sisepoliitika
Tauno Tõhk ja Urmas Pappel

Lisandub veel kaks loengut. Vaata ka samanimelist ainekursust Tallinna Ülikoolis ülal.


Aasia Uuringute Keskuse loengud Tallinna Ülikoolis*

2015. aasta kevadel külastavad Eesti Aasia Uuringute Keskuse kutsel Tallinna Ülikooli kolm silmapaistvat ühiskonnateadlast Austraaliast, Taist ja Singapurist, kes kokku pakuvad 4 põnevat kursust. 

Kursuste fookuses on küll poliitilised ja ühiskondlikud arengud Aasias, ent oma haardelt ja sisult pakuvad need mõtlemis- või võrdlemisainet ka tudengitele kommunikatsiooni, antropoloogia, meedia- või kultuuriuuringute, sotsioloogia, rahvusvaheliste suhete või riigiteaduste valdkondades.

Kursused on magistritasemel, kuid avatud ka doktorantidele ning edasijõudnud ja huvitatud bakalaureuseõpilastele. 

NB! Registreerimine kestab kuni 02.02. Kursuste üksikasjalikud kirjeldused leiad siit.


Kursus uurib, kuidas kodanikuühiskonna grupid, erakonnad ja eraisikud Kagu-Aasias kasutavad alternatiivseid sotsiaalmeediakanaleid, kuidas see mõjutab rahvastiku poliitilist osalust ning kuidas käib võitlus sotsiaalmeedia kontrolli üle.

Dr James Gomez on endine Singapuri opositsioonijuht, kes hetkel baseerub Zhuhais asuvas Beijing Normal University ja Hong Kong Baptist University poolt rajatud kolledžis United International College. Ta on töötanud nii Austraalias, Jaapanis, Malaisias, Singapuris, Rootsis kui Tais erinevates ülikoolides, mõttekodades ja mittetulundusühingutes. Interneti tõhusa kasutamise eest poliitilises kommunikatsioonis on ajakiri Asiaweek nimetanud Jamesi üheks Aasia 50-st kõige mõjuvõimsamast suhtlejast ning Newsweek Aasia teerajajaks.


Kursus käsitleb Aasia sajandiks nimetatud 21.sajandil toimunud keskklassi tõusu Kagu-Aasia riikides ja võrdlevalt globaliseeruvas maailmas laiemalt. Põhifookus on keskklassi poliitilisel, sotsiaalkultuurilisel ja majanduslikul käitumisel ja rollil Kagu-Aasia riikide jõukuse kasvus.


Kursus aitab tudengitel arendada oma kirjutamisoskusi kultuuri ja identiteetide teemal ning analüüsida etnograafilisi tekste.

Dr Catherine Earl (Federation University Australia), sotsiaalantropoloog, on õpetanud ülikoolides Austraalias (Monash University, Victoria University)  ja Vietnamis (Vietnam National University) ning saanud õpetamisviisi eest mitmeidautasusid. Tema doktoritöö (2008) uuris kaasaegse Vietnami linnade jõukama keskklassi tekkimist, tuginedes 15 kuud kestnud välitöödele Ho Chi Minhi linnas. Uurides maalt linna asunud haritud naiste eluteed, näitab uurimus – ja tema hiljuti avaldatud raamat Vietnam’s New Middle Classes: Gender, Career, City (NIAS Press, 2014) – kuidas linnastumine on Vietnamis (aga ka mujal Kagu-Aasias) esile kutsunud muutused mitte ainult maa- ja linnaelus, vaid ka traditsioonilistes soorollides. Catherine uurib hetkel megalinnade elukeskkonda kiirestiareneva Ho Chi Minhi linna näitel, samuti huvitab teda laste ja noorte saatus Kagu-Aasia konfliktipiirkondades ja diasporaakogukondades.


Kursus annab hea ülevaate ning põnevat siseinfot tänaste Kagu-Aasia riikide poliitilistest korraldustest, ühiskondlikest väärtustest ja väljakutsetest, ning demokraatia erinevatest vormidest nagu Twittemocratisation, diststiplineeritud demokraatia, ‘demokraatiat pooldav’ autoritaarsus, ja palju muud.

Dr Pavin Chachavalpongpun on kõrgelthinnatud Tai dissident, häälekas ja aktiivne sotsiaalmeediat kasutav Tai ühiskonnategelane, keda Facebookis jälgib üle 75 000 isiku nii Tais kui rahvusvaheliselt ning kes hetkel baseerub Kyoto Ülikoolis Kagu-Aasia uuringute keskuses. Pavin on mitme raamatu autor  (A Plastic Nation: The Curse of Thainess in Thai-Burmese RelationsReinventing Thailand: Thaksin and His Foreign Policy). Tema doktorikraad politoloogias (2002) pärineb Londoni Ülikoolist (School of Oriental and African Studies).

*Aasia Uuringute Keskuse loenguid ei rahastata ühismooduli Aasia ühiskonnad, majandus ja poliitika meetmetest.